ɫ̳

Skip to content
Poly outside hitter Michelle Milligan #9 and Poly middle blocker Kate Sullivan #19 celebrate a point against Hemet during the Ivy League girls volleyball match in Riverside on Thursday, September 22, 2022. (Photo by Terry Pierson, The Press-Enterprise/SCNG)
Poly outside hitter Michelle Milligan #9 and Poly middle blocker Kate Sullivan #19 celebrate a point against Hemet during the Ivy League girls volleyball match in Riverside on Thursday, September 22, 2022. (Photo by Terry Pierson, The Press-Enterprise/SCNG)
ORG XMIT: fotogod@hotmail.com staffmug06tlpa.jpg
(5-5-2008, Metro, Corona)
PE sports writer Eric-Paul Johnson Monday in Riverside, Calif., May 5, 2008.    (The Press-Enterprise/Terry Pierson)
UPDATED:

Here is a schedule for Inland girls volleyball teams competing in first-round playoff matches Thursday, Oct. 20.

Matches at 6 p.m., unless noted. Times and sites are subject to change.

 

Division 2

Great Oak at Foothill

JSerra at Murrieta Valley

Norco at La Canada

Rancho Cucamonga at Santa Margarita, 5 p.m.

Chaparral at San Juan Hills

San Clemente at Ontario Christian

Orange Lutheran at Etiwanda

Division 3

Cajon at South Pasadena

Bonita at Long Beach Wilson

Yucaipa at Oaks Christian

Palm Desert at King

Long Beach Poly at Chino Hills

Lakewood St. Joseph at Redlands, 5 p.m.

Division 4

Ayala at Xavier Prep

Oak Hills at Summit

St. Anthony at Roosevelt

Elsinore at Desert Christian Academy

Division 5

Monrovia at San Dimas

Rim of the World at Kennedy

Linfield Christian at Capistrano Valley Christian

Diamond Bar at Buckley

Citrus Valley at Cerritos

Western Christian at Crescenta Valley

Division 6

Indio at Temescal Canyon

Kaiser at Barstow

Rio Hondo Prep at Riverside Poly

Shadow Hills at Loma Linda Academy

La Sierra at Arrowhead Christian

Knight at Rancho Christian

Division 7

Santa Fe at Jurupa Valley

Carter at Westminster

Pomona Catholic at San Jacinto, 5 p.m.

Silverado vs. Grand Terrace at Colton HS, 5 p.m.

Ocean View at North

Lancaster at Don Lugo

Nogales at West Valley

Division 8

Geffen Academy at United Christian Academy

Miller at Temecula Prep

Twentynine Palms at Moreno Valley

Liberty at Cal Lutheran

Orange Vista at Montclair

Division 9

Redlands Adventist Academy at Edgewood

Chaffey at International School LA, 4 p.m.

CSD-Riverside at Shalhevet

Packinghouse Christian at Noli Indian, 3:30 p.m.

Lighthouse Christian vs. Eisenhower at Carter HS

Ganesha at Marshall

Crossroads Christian at Thousand Oaks Hillcrest Christian

Rubidoux at Academy of Careers & Exploration

Grove at Holy Martyrs

Originally Published:

More in High School Sports